Total Parsiyel Protez

0 28 Kasım 2014

Son yıllarda total protezler artık dişsiz ağızlar tek şansı olmaktan çıktı. Çene kemiğine yerleştirilen dental implantlar ve bunlardan destek alınarak hazırlanan implant üstü protezler ile artık hastalara kendi dişleriyle çiğniyormuş hissi vermekte ve bu sebeple sıklıkla tercih edilmektedir.

0 28 Kasım 2014

Kısmi protezler kısmi diş eksikliğinde akrilik ve metallerin kombinasyonu ile yapılan kroşe (kanca) adı verilen metal parçaları ile dişe tutunmayı sağlayan protez çeşididir.

0 28 Kasım 2014

Hastaların kısmi diş eksikliklerinde kancalı (bölümlü, parsiyel, kısmi) protez istemeyen hastalar için hassas tutuculu protezler daha estetik bir çözümdür.

0 28 Kasım 2014

Çeneye yerleştirilen 2-4 dental implantlardan destek alınarak yapılan hareketli (takıp çıkartılan) protezlere implant üstü protezler denir. Özellikle protezinin tutuculuğundan şikayet eden, her yemek ve konuşmada protezi çıkan hastalar için ideal bir tedavi seçeneği olabilir.

0 28 Kasım 2014

Ağzınızda takıp çıkartılan proteziniz olması, ağız hijyeni ve bakımınıza daha az dikkat edeceğiniz anlamına gelmez. Bilakis dişhekiminize düzenli olarak gitmeniz protezlerinizin ömrünü artıracak ve ağız sağlığınızı koruyacaktır.