Ağız Kokusu

Ağız Kokusu
0 30 Kasım 2014

İnsanlarda en büyük sorun ağız kokusudur. Hemen hemen her yerde yaygındır ve girdiğimiz ortamlarda sizi veya yanınızdakileri rahatsız edecek bir durumdur. Mutlaka her dört kişiden biri, ağız kokusu sorunuyla uğraşmaktadır.

Ağız kokusundan şikayet eden bireyler sosyal hayatlarında kendilerine olan güvenlerini kaybedebilirler. Yediğimiz yemeklerden tutun da, günlük ağız bakımımız ve genel sağlığımız gibi birçok faktör de ağız kokusuna sebep oluyor.

Ağız kokusuna sebep olan problem teşhis edilmeli ve sebebe yönelik tedavi uygulanmalıdır. Ağız kokusuna neden olan gıdalardan kaçınmaya ek olarak, aşağıdaki yöntemlerle ağız kokusunu azaltabilirsiniz.

· Bakteri plakları ve yiyecek artıklarını temizlemek için dişlerinizi günde en az iki defa fırçalamak ve her gün diş ipi kullanmak gerekir.

· Dilinizi fırçalamak çok önemlidir.

· Her gece yatmadan önce protezleri çıkarmak ve temizlemek ve sabah tekrar takmak gerekir. Ayrıca her öğünden sonra hem ağızda kalan dişleri hem protezleri fırçayla temizlememiz lazımdır.

· Ağız muayenesi ve bakımı için diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret etmemiz gerekir.

· Ağızdaki tüm diş çürükleri, kırık dolgu veya kron-köprü varsa tedavi edilmelidir.

Eğer tüm bu önlemleri almanıza rağmen, ağız kokusu şikayetiniz devam ediyorsa, ağız kokusu uzmanına başvurmanız gerekiyor.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayın veya Formu Doldurun...


captcha