Tek Diş Eksikliğinde Dental İmplant Tedavisi

0 15 Kasım 2014

Tek bir doğal dişin kaybedilmesi sonucunda ortaya çıkan boşluğun implant ile restorasyonu, hasta açısından değerlendirildiği zaman son derece büyük avantajlar sağlamaktadır.

0 15 Kasım 2014

Birden fazla diş eksikliğinin görüldüğü durumlarda ise implant destekli köprüler ve yine çoklu implant uygulamaları önerilebilir. Bu tip vakalarda kullanılan klasik yöntemler kısmi hareketli protezler veya köprü metodudur. Kısmi hareketli protezler hem kullanım zorluğu içerirken hem de kemik ve diş kaybına sebep olabilir. Klasik köprü metodu ise sağlıklı dişlerinize gereksiz yükleme yaparak zarar verebilir. İmplantlar ise klasik yöntemlerin aksine sağlıklı dişlerin korunmasını sağlar, kemik kaybını önleyerek taşıma yükünü titanyum vidalarla kompanse eder. Ayrıca sabit bir protez olduğu için kullanım kolaylığı ve kalıcı bir estetik sağlar.

0 15 Kasım 2014

Tamamen dişsiz ağızlarda kullanılan klasik yöntem olan total damak protezler kemik erimesine yol açabileceği gibi çignemeyi zorlaştırması ve damagınıza yaptığı baskı neticesinde sinir uçlarında ağrılara sebep olabilmektedir.

0 15 Kasım 2014

İmplant diş fiyatları birçok sebebe bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bir panoramik film ile beraber dişhekimizin yapacağı muayene ile kabaca bir fikir sahibi olmanız…