İmplant Diş Fiyatları

İmplant Diş Fiyatları
0 15 Kasım 2014

İmplant diş fiyatları birçok sebebe bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bir panoramik film ile beraber dişhekimizin yapacağı muayene ile kabaca bir fikir sahibi olmanız mümkündür.

I. KULLANILAN CERRAHİ TEKNİK

II. KULLANILAN DENTAL İMPLANT MARKASI
Kullanılan implant markası fiyat üzerinde önemli bir etkendir. Eski ve köklü firmaların, araştırma ve geliştirmeye önem veren firmaların ürettiği dental implantlar daha pahalıdır.
İmplant tercih ederken en çok dikkat edilmesi gerenken hususlardan biri de implant firmasının köklü bir firma olmasıdır. Her bir implantın bir diğer markaya göre üstünlükleri olabilir. Dişhekiminizin tercih ve tecrübeleri sizi bu noktada aydınlatacaktır.

III. İMPLANT ÜZERİNE YAPILACAK PROTEZ ÇEŞİDİ
İmplant fiyatı üzerine yapılacak protez türüne göre de değişir. Tek diş veya köprü kaplama üzerine metal destekli protez veya zirkon altyapılı porselen kaplama yapılabilir.

Eğer komple dişsiz bir ağız söz konusu ise üst çenede 4 implant, alt çenede 2-4 implant üzerine overdenture takıp çıkartılan protez yapılabilir, eğer sabit bir protez isteniyorsa bu durumda her bir çenede 6-8 implant üzerine sabit kuron köprü protezleri yapılabilir. Yine buradada metal destek veya zirkon altyapı tercih edilebilir.

IV. İLERİ GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ
İmplant tedavisinden önce eğer dişhekiminiz kemik hacminin azlığından şüpheleniyorsa DVT (Dental Volumetrik Tomografi) çektirmesi gerekebilir.

V. İLERİ CERRAHİ TEKNİKLERİ
Kemik hacminin az olduğu durumlarda veya ilave cerrahi teknikler ile beraber bloak kemik, kemik tozu ve membran gerekebilir. Sinüs lifting gibi ek cerrahi işlemler gerek tedavisi süresini gerekse de maliyeti artıracaktır.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayın veya Formu Doldurun...


captcha