Kuron Köprü Protez Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Kuron Köprü Protez Tedavi Süresi Ne Kadardır?
0 28 Kasım 2014

Kuron Nedir ? : Kırık veya aşırı çürük nedeniyle madde kaybına uğramış dişleri restore etme yöntemidir.Dişin üzeri dokuyla uyumlu bir malzemeyle kaplanarak tam bir diş formu sağlanır.Bu malzemeler full metal,metal destekliporselen veya full porselen olabilir. bkz.full porselenler. Hazırlanan kuronlar dişin üzerine yapıştırılarak sabit kalması sağlanır.

Köprü Nedir? : Bir veya birden fazla diş eksikliği varsa ve eksik bölgenin her iki tarafında da sağlıklı dişler mevcutsa, bu iki yakadaki dişlerden destek alınarak eksik dişlerin tamamlanmasına yönelik bir restorasyondur. Köprü protezleri de kuron protezleri gibi dişlere yapıştırılarak sabit kalmaları sağlanır.

Tedavi Süresi? : Kişinin restore edilecek diş sayısına ve diş eti sağlığının durumuna göre değişir. İlk olarak restore edilecek bölgedeki ve genel ağızdaki diş eti hastalıkları tedavi edilmelidir.

Bu hastalıklar tedavi edildikten sonra tertore edilecek pratarsyonu bu dişlere geçici diş uygulanması çünkü diş laboratuarda hazırlanırken bu süre içerisinde bireyin konuşma ve yemek yemesi için vede estetik görünümünün tekrar düzgün bi şekilde olabilmesi için geçici dişle bu laboratuar süresi geçiştirilmektedir. Bu süreninde bitmesi ortalama diş sayısına göre 1 hafta ile 2 hafta arasında değişmektedir

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayın veya Formu Doldurun...


captcha